O autorovi

Vítejte na webu.

Sám trpím bipolární afektivní poruchou (BAP) a na vlastní kůži cítím, že jsou vůči psychiatrii stále velká stigmata. Posláním těchto stránek je stigmata bořit. Nemenším úkolem stránek je dát dostatek informací lidem s touto nepříjemnou nemocí. Dále také jejich blízkým, kteří trpí často společně s nemocným a bývají neprávem opomíjeni.  Obsah stránek tvořím nejen z vlastních zkušeností, které jsem za posledních několik let získal, ale čerpám i z knih a odborných publikací. Nejsem v žádném případě lékař, ale uvědomuji si, že čím více informací v tomto směru máme, tím pro nás lépe. Přeji si, aby Vám, kteří obsah čtete, byl co nejvíce k užitku.

Vše dobré čtenářům stránek přeje:

M.L. newpaudio(zavináč)gmail.com

2 komentáře na „O autorovi“

 1. Dobrý den, ráda bych Vás o něco poprosila, jak tak čtu Vaše slova, máme společný zájem. Sama také trpím BAP už dlouhá léta a mojí momentální snahou je také podílet se na destigmatizaci duševních chorob a vlastně i psychiatrie jako takové. V současnosti dobrovolně spolupracuji s Národním ústavem duševního zdraví (sama jsem tam pacientkou), který chce vydat publikaci s osobními příběhy lidí, kteří sami trpí nějakou duševní nemocí. Měla by být doplněna i o jejich tvorbu a také komentáře odborníků z oboru. To jen tak ve zkratce. Myslíte, že byste byl ochoten svým příběhem přispět? Moc děkuji za odpověď, ať už bude kladná či záporná.

 2. Dobry den
  Diky za vsechny spolupacienty i jejich rodiny a pratele , kteri maji s Bipolaritou osobne zkusenosti.
  Ja sama se lecim jiz 25 let, ackoli jsem hodne hledala, nikde jsem na internetu az do dneska nenalezla relevantni informace jak pro nemocne, tak pro jejich blizke.
  Jelikoz touto nemoci sama trpim vim jake stigma je celkove samotna Psychiatrie a pacient lecene v tomto lekarskem oboru.
  Proste jakmile tento fakt nekde reknete, nebo vypluje napovrch – BUCH a mate na cele razitko – debil- a to je jedno z nejmirnejsich osloveni, kterych se mi dostalo. Laicka , ale bohuzel ani lekarska verejnost nema do dnes poneti o tom , jak vse v jakkekoli forme psychickeho onemocneni funguje / ci naopak nefunguje/ …. Uz jsem zvykla na ruzne reakce …preci jen 25 let zkusenosti uz cloveka trosku nauci. Jen bych si MOC prala , aby nekde nekdo rekl vsem tem, kteri maji pocit, ze ONI jsou Ti, kteri preci maji pravdu , rekl , ze Bipolarni clovek NENI MENTALNE POSTIZENY .
  Cimz nechci snizovat hodnotu techto lidi – naopak .Pracovala jsem jeden cas jako dobrovolnice Charity mezi mentalne postizenymi lidmi a jsou to tak UZASNI a cisti lide , jako male deti …. vse co oni davaji je neskutecna cista laska a proto mi mezi nimi bylo hezky a prijemne.
  Bohuzel stehovani do jineho mesta ukoncilo tuto mou milovanou cinnost.
  Ale zpet k BIP – Vite , jeste stale jsou okamziky – samozrejme vic ve fazi deprese , kdy me boli jak lide reaguji treba na to, ze jdu pomalu – protoze mi to proste rychleji nejde … a ja jsem pritom vdecna uz jen za ten fakt, ze jsem DOKAZALA vyjit ze sveho bytu…. neni asi potreba vic rozebirat…..
  Moc chybi osveta – treba navstevy druhych stupnu ZS , SS…. dovolit mladym lidem zeptat se na cokoli tykajici se psychickych nemoci jako takovych.
  Napad je ale bohuzel jedna vec a realizace druha…. na to sama nestacim.
  Mejte se hezky – preji co nejvice hezkych dni.

  S uctou
  Ivana Mandlova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *