Jak platit méně za léky

Doplatky za lékyV tabulce jsme pro vás připravili seznam několika léků a desítek jejich generických substitucí (stejná účinná látka, ale jiný výrobce). Můžete se podívat, jaký je přibližný doplatek za ten, který lék. Doplatek se může lišit lékárnu od lékárny, ale pokud je u léku se stejnou účinnou
látkou uveden doplatek 1000 Kč a u druhého nula. Pak věřte, že i konečný doplatek v lékárně tomu bude přibližně odpovídat. O levnější lék se stejnou účinou látkou můžete požádat ideálně lékárníka, ve chvíli kdy si  jdete s receptem vyzvednout své léky. Levnější generikum léku Vám také může napsat Váš lékař, ale je v podstatě jednoduší si vybrat generikum, až v lékárně podle toho jaké jsou aktuální ceny. Jsou i některé věci, které neodpovídají logice. Například, když za balení léku po 30 ks neplatíte nic a za stejný lék s 90 ks zaplatíte např. 200 Kč. Pak je logicky lepší si vzít 3x krabičku zadarmo, než jednu za 200 Kč. Více v tabulce, aktuálně v ní naleznete účinné látky lithium, quetiapin, aripiprazol, lamotrigine olanzapine, valproát a risperidon.

Další možností jak ušetřit za léky je pořízení věrnostní karty dané lékárny. Každá z lékáren má trochu jinak nastavený věrnostní program. Nejčastěji se odpouští 30 Kč jako poplatek za recept, nebo se z celkové hodnoty léků, připíše nějaké to procento na Váš zákaznický účet. Následně je možnost, tyto prostředky využít jako slevu při dalším nákupu.

Tabulka s doplatky za léky

Pokud jste nenašli Váš lék, napište do příspěvku a pokusíme se to napravit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *